Bulharská spoločnosť vytvorila prvé vegánske probiotikum na svete, ktoré ničí patogénne baktérie liečené iba silnými antibiotikami.

Takto píšu najprestížnejšie americké noviny „Wall Street Journal“, ktoré publikujú exkluzívny článok o „ProViotic“, ktorý vytvorila bulharská spoločnosť.
Probioticum nazval „štrajkujúci“ harvardský profesor mikrobiológie Andrew Onderdonk pre svoju schopnosť ničiť baktérie spôsobujúce choroby, ako sú Escherichia coli, Helicobacter pylori a Listeria. Jedná sa o patogénne baktérie, ktoré sa zvyčajne liečia iba silnými antibiotikami.

Článok predstavuje bulharský produkt, ktorý si podmanil Manhattan, ako vegánske probiotikum vo forme kapsúl a tabliet a ako bio aditívum k čerstvým džúsom.

Inovatívne probiotikum – najnovší kmeň Lactobacillus bulgaricus GLB44, bol vytvorený tímom bulharských špecialistov a patentovaný na americkom trhu. Je jedinečný v tom, že sa jedná o probiotikum extrahované z bulharskej snežienky a pestované v mrkvovej bio šťave.

ProViotic neobsahuje alergény, konzervačné látky a GMO.

Probioticum je príkladom toho, ako sa bulharský poklad – jogurtová baktéria, môže zmeniť na globálne úspešný produkt, ak bulharskí vedci a bulharské spoločnosti spolupracujú.